Home / Zdrowie kobiety / Jak wybrać krem do twarzy na czas jesieni?
kobieta

Jak wybrać krem do twarzy na czas jesieni?

Jesień wymaga od nas zadbania o swoje ciało. Nie tylko od wewnątrz dostarczając witamin, mikroelementów i makroelementów, ale również od zewnątrz. Przede wszystkim wybierając odpowiednie kremy do twarzy. Odżywiające i chroniące.

Idealne kremy do twarzy

Jesienią skóra twarzy potrzebuje szczególnej ochrony, bo zmagać się będzie z niższą temperaturą i wiatrem. Gdy na skórę działa zimno, tłuszczowy płaszcz ochronny jest coraz cieńszy, a do tego trzeba liczyć się z utratą elastyczności. Stosowne kremy do twarzy, dobrane również do rodzaju cery i ewentualnych problemów, pozwolą zadbać o jej kondycję.

Dobrze sprawdza się opcja wyboru dwóch kosmetyków. Kremu do twarzy na dzień oraz kremu do twarzy na noc. Krem stosowany na dzień musi zapewnić odpowiednią ochronę przed promieniami UV, czyli oferować filtr minimum SPF 15. W takim produkcie kosmetycznym dobrze jest, by znalazły się antyoksydanty. Tę rolę będą spełniać witaminy A i E, a także karotenoidy.

Kremy do twarzy stosowane na noc mogą zawierać w sobie więcej składników odżywczych i regenerujących. Z tego względu będą miały gęściejszą konsystencję. W ich składzie powinien znaleźć się retinol, witaminy A, C oraz E, a także peptydy, kwasy owocowe czy kwas hialuronowy. Krem stosowany na dzień powinien nakładać się lekko i nie może pozostawiać tłustej warstwy.

Dopasowanie do rodzaju cery

Niektórzy z nas zmagają się z cerą suchą na całej twarzy bądź suchą tylko częściową, a tłustą w strefie T. Inni zaś mają cerę przede wszystkim tłustą, podatną na zmiany i podrażnienia. Wyróżnimy kolejno cerę trądzikową, naczynkową, z przebarwieniami. Kremy do twarzy muszą być zatem dopasowane do rodzaju cery, bowiem te składniki, które suchej skórze nie zaszkodzą i zadbają o nią, mieszanej lub tłustej mogą nie przynieść oczekiwanych efektów.

Wybierając kremy do twarzy, które będziemy stosować jesienią, warto zwracać uwagę na ich skład. Zadbać o to, by chroniły przed promieniami UV, działały regenerująco. Nawilżająco bądź matująco, w zależności od potrzeb.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz