Home / Leczenie / Jak wybrać właściwego podologa
stopy

Jak wybrać właściwego podologa

Wrastające paznokcie to niezwykle nieprzyjemne schorzenie, z którym boryka się wiele osób. U jednych objawia się dyskomfortem, innym zaś istotnie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie.

Przeszywający ból sprawia, że każde obuwie wydaje się być za ciasne, a długotrwałe ignorowanie sprawy prowadzić może do rozwoju stanu zapalnego.

Jeszcze do niedawna pierwszym krokiem osób skarżących się na ból spowodowany wrastającymi paznokciami była wizyta u chirurga. Tam w sposób mechaniczny wyrywano chory paznokieć licząc na to, że nowy będzie rósł prawidłowo. W rzeczywistości jednak często ból po zabiegu był jeszcze bardziej dokuczliwy od samego schorzenia, a efekty niejednokrotnie mierne. Jednak od kilku lat w Polsce coraz powszechniejsze stają się gabinety podologiczne.

Podologia to dziedzina medycyny skupiająca się na zdrowiu stóp. Oferuje szeroki wachlarz usług, które pozwalają pozbyć się najpowszechniejszych schorzeń takich jak potliwość stóp, uporczywe modzele, czy usuwanie odcisków.

Choć specjalista podolog oferuje szeroką gamę różnych zabiegów, mających na celu zapewnienie możliwie najwyższego komfortu, również osobom cierpiącym na cukrzycę, to dotychczas największym zainteresowaniem cieszy się zabieg arkady, polegający na „odgięciu” wrastających paznokci w taki sposób, by zaczęły rosnąć prawidłowo i nie sprawiały bólu. Dodatkowo tego typu zabieg jest znacznie skuteczniejszy od chirurgicznego „wyrywania” paznokci.

Czym się kierować wybierając gabinet podologiczny?

Jako że podologia nie spopularyzowała się w Polsce tak, jak w krajach Europy zachodniej wybór odpowiedniego specjalisty może być znacząco utrudniony. Aby mieć pewność, że gabinet, do którego się wybieramy świadczy usługi na wysokim poziomie warto zapoznać się z opiniami w internecie. Pozwoli to zweryfikować, czy specjalista, do którego się wybieramy ma odpowiednie kwalifikacje i czy podchodzi z szacunkiem do pacjenta.

Jeśli uda się znaleźć interesujące placówki warto jeszcze przed umówieniem się na wizytę udać się do gabinetu, w celu określenia czy dany gabinet spełnia wymagane standardy. Podczas takiej wizyty warto również zapoznać się z przedziałem cenowym dotyczącym interesującego zabiegu. Jeżeli gabinet spełni wszystkie oczekiwania można ze spokojem zapisać się na wizytę.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz