Home / Leczenie / Wygląd zębów, a opinia społeczna
dentysta

Wygląd zębów, a opinia społeczna

Badania naukowe przeprowadzane na różnych grupach społecznych zgodnie potwierdzają tezę, iż osoby o ładnych i prostych zębach są postrzegane jako zdrowe, dbające o siebie, jak również bardziej majętne.

To właśnie uśmiech jako pierwszy rzuca się w oczy. Pierwszym etapem każdej nowej znajomości jest ocenienie danej osoby pod względem wyglądu, często dzieje się to nieświadomie. Ludzie o białych zębach o wiele częściej postrzegane są jako sympatyczne i godne zaufania.

Estetyka

Niestety na wygląd zębów nie zawsze ma wpływ systematyczne ich mycie. Często krzywe i żółte zęby, czy słabe szkliwo są dziedziczone. Na ich wygląd wpływa też palenie papierosów, czy przyjmowanie przez długi okres silnych leków. Wiele osób chcących posiadać ładny uśmiech nie osiągnie tego własnymi siłami i często konieczne jest skorzystanie z pomocy dentysty. Jednymi z popularniejszych usług wybieranych obecnie w gabinetach dentystycznych jest wybielanie zębów. Białe zęby są pożądane przez całe społeczeństwo. Dynamiczny rozwój branży dentystycznej, napędzany popytem, spowodował powstanie wielu metod na skuteczną zmianę barwy uzębienia na o wiele jaśniejszą, bez jednoczesnego niszczenia zębów.

Dostępne są zarówno zabiegi drogie, których efekty utrzymują się bardzo długo, jak i te tańsze, które należy czasem powtarzać. Warto zaznaczyć, że osoby, które planują także wyprostować zęby, powinny zająć się tym w pierwszej kolejności. Aparat na zęby staje się coraz bardziej powszechny nie tylko wśród dzieci i nastolatków, ale również wielu dorosłych. Niektórzy z obawy przed nieestetycznym wyglądem aparatu na zębach, rezygnowali z jego założenia. Współcześnie można założyć aparat, który jest całkowicie niewidoczny i znajduje się z tyłu zębów. Nowoczesne rozwiązania sprawiają niesamowicie dużo możliwości poprawienia wyglądu zębów.

Oszczędzaj, dbaj o zdrowe zęby

Wizyty u dentysty nie powinny być motywowane wyłącznie chęcią posiadania ładnego uzębienia. Warto regularnie udawać się na przeglądy dentystyczne, które wykażą stan zębów. Bieżące wypełnianie ubytków, natychmiastowe leczenie próchnicy i wyrywanie zębów, których nie da się już uratować, w dłuższej perspektywie czasu jest bardzo opłacalne. W nieleczonych zębach rozwijają się stany zapalne, często doprowadzające do silnych, nagłych bólów i konieczności leczenia antybiotykowego, wyrywania zębów, czy bardzo kosztownego leczenia kanałowego. Choćby z tego względu powinno się na bieżąco śledzić stan uzębienia.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz