Home / Leczenie / Wypadające włosy mogą powodować poważne konsekwencje na tle psychicznym. Zwróć się do trychologa
kobieta

Wypadające włosy mogą powodować poważne konsekwencje na tle psychicznym. Zwróć się do trychologa

Jednym z działów medycyny estetycznej jest trychologia, która proponuje różnego rodzaju zabiegi na poprawę kondycji włosów. Trychologia zajmuje się badaniem włosów, przyczyn ich wypadania oraz leczeniem wykrytych chorób. Wielu specjalistów twierdzi, że włosy są odzwierciedleniem stanu zdrowia człowieka. Nadmierne wypadanie włosów należy skonsultować ze specjalistą. Skutki łysienia mogą być bowiem bardzo poważne zarówno w sferze fizycznej, jak i problemów na tle psychicznym. U trychologa możemy poddać się zabiegom, które w znaczny sposób poprawią kondycję skóry głowy i włosów.

Trychologia jako jedna z dziedzin medycyny

Codziennie człowiek traci określoną liczbę włosów i jest to całkowicie normalny proces. W przypadku zauważenia nadmiernego wypadania włosów trzeba zgłosić się do specjalisty, który zbada przyczynę problemu i wdroży odpowiednie leczenie. Trychologia jako dziedzina nauki zajmuje się badaniem stanu włosów oraz różnorodnych problemów skóry głowy. Coraz więcej osób decyduje się na wizytę u trycholog Bielsko-Biała, ponieważ schorzenie powoduje duży dyskomfort. Postęp cywilizacji oznacza różnego rodzaju środki do stylizacji włosów i farbowania. Z drugiej strony oznacza jednak rozwój badań nad stanem włosów oraz zwiększenie możliwości leczenia występujących problemów. Bardzo ważna jest szybka reakcja na problem, który można wtedy wyleczyć szybciej. Lekarz trycholog wykona specjalne badanie trychologiczne, które pozwoli poznać stan włosów i skóry głowy. Badanie nie wiąże się ze specjalnym przygotowaniem i jest bezbolesne. Polega na powiększeniu skóry głowy i analizie uzyskanego w ten sposób obrazu. Zostanie wówczas ustalona przyczyna wypadania włosów. Na tej podstawie trycholog zaplanuje dobrane do pacjenta leczenie.

Zabiegi oferowane przez trychologa

Lekarz na podstawie wyników badań i badania trychologicznego wybierze najlepsze leczenie. Bardzo częstym rozwiązaniem jest mezoterapia skóry głowy, która sprawdzi się w przypadku różnych rodzajów łysienia. Wskazaniem do zabiegu jest osłabione krążenie skóry głowy. Trycholog Bielsko-Biała będzie wstrzykiwał w skórę głowy specjalnie przygotowane mieszanki odżywcze. W ich skład wchodzą witaminy, substancje odżywcze i leki przeciwzapalne. Skład mieszanki jest dobierany w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Do zabiegu używa się bardzo cienkiej igły lub specjalnego pistoletu. Po zabiegu lekarz wykona masaż głowy, który pozwoli na równomierne rozmieszczenie składników. Jednym z rodzajów mezoterapii jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, czyli materiału uzyskanego z krwi pacjenta. Pobraną krew poddaje się obróbce, czyli odwirowaniu. Uzyskany preparat lekarz wstrzyknie w skórę głowy. Efekty mezoterapii to odżywienie cebulek włosowych i skóry głowy, a także zmniejszenie wypadania włosów.

Trycholog Bielsko-Biała

Lekarz pomoże pacjentowi również w sferze problemów psychicznych związanych z wypadaniem włosów. Mając bogate doświadczenie, potrafi zauważyć pierwsze objawy załamania czy depresji. Odmieni życie pacjenta dzięki wdrożeniu skutecznego leczenia i motywującej rozmowie. Wielu naukowców podkreśla bowiem, że wielu pacjentów cierpi na zaniżoną samoocenę. Pacjenci z problemem łysienia są również oceniani przez środowisko. Płeć przeciwna uznaje bowiem zdrowe i gęste włosy za jeden a atrybutów urody. Zadbany wygląd ułatwi również nawiązywanie relacji prywatnych czy biznesowych. Łysienie może doprowadzić do załamania psychicznego oraz wycofania z kontaktów międzyludzkich. Bardzo ważne w takich momentach jest wsparcie trychologa, który jasno określi etapy leczenia i okaże pacjentowi zrozumienie. Praktyczne wskazówki dotyczące diety czy sposobu pielęgnacji włosów będą również bardzo ważne.

Źródło: www.medmix.pl

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz