Home / Leczenie / Zabiegi chirurgii ręki
reka

Zabiegi chirurgii ręki

Co zrobić, aby nasze ręce służyły nam przez długie lata w jak najlepszy sposób i jak pozbyć się schorzeń i urazów kończyn górnych? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Wrodzone wady, które można naprawić

Zdrowi ludzie mogą złamać, stłuc czy zwichnąć swoje ręce. Jest to bolesne, ale łatwo i szybko da się przywrócić funkcjonowanie tych kończyn. Gorzej mają niemłode już osoby z wrodzonymi wadami czy zmianami zwyrodnieniowymi, a więc cierpiące na m.in.: zespół cieśni nadgarstka, rowka nerwu łokciowego, strzelający palec czy tzw. przykurcz Dupuytrena oraz chorobę de Quervain dotycząca mięśni kciuka. Ale i one nie muszą się zbytnio martwić. Pomoże im doświadczony chirurg ręki. Są bowiem dostępne sposoby w postaci zabiegów dokonywanych w specjalistycznych gabinetach – przy pełnym znieczuleniu, z zachowaniem bezpieczeństwa. Na przykład szczególnie polecana jest renomowana klinika działająca na terenie Gdańska. Strona internetowa polecanej przez nas placówki to: https://chirurgrekigdansk.pl. Zachęcamy do kontaktu i omówienia wizyty w dogodnym terminie!

Odpowiednie metody

Osoby żyjące obecnie z wymienionymi wyżej schorzeniami, które zaufają chirurgowi ręki, są szczęściarzami. Dlaczego? Otóż w porównaniu ze swoimi przodkami mają dostęp do rewolucyjnych, nowoczesnych sprzętów i metod. Chirurgia ręki wykorzystuje np. komórki macierzyste (multipotencjalne), dzięki którym można przyśpieszyć proces regeneracji uszkodzonych struktur. Wystarczy jeden dzień spędzony w klinice, aby naprawić uszkodzone mięśnie, zerwane wiązadła czy zwyrodnienia. I tym samym uniknąć protezy. Świetna jest tutaj technologia nanotransferu, bo dzięki niej komórki macierzyste wnikną w najmniejsze stawy.

Chirurg ręki pomoże także w szybkim zroście kości po złamaniu. Poza tym wyleczy zespół cieśni nadgarstka (drętwienie i mrowienia palców) u ludzi w średnim wieku techniką mini-open. Co więcej, dzięki małoinwazyjnym i mikrochirurgicznym zabiegom dokona artroskopii oraz alloplastyk stawów. Z kolei 
przykurcz Dupuytrena wyleczy bez konieczności przeprowadzenia operacji. Nawet, jeżeli schorzenia wymagają zabiegu, to nie ma co się obawiać. Całość przebiega ze znieczuleniem miejscowym. A jedyną wadą jest czas gojenia się rany czy usuwanie szwów. Najważniejsza jednak, że chirurgia ręki radzi sobie z każdym przypadkiem.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz