Home / Zdrowie mężczyzny / Zabiegi laserowe dla mężczyzn – dla zdrowia i urody
zabieg

Zabiegi laserowe dla mężczyzn – dla zdrowia i urody

Choć rzadko się do tego przyznają, coraz częściej mężczyźni dbają o swój wygląd i zdrowie. Nie tylko chętnie odwiedzają fryzjerów oraz Barberów, lecz również gabinety medycyny estetycznej oraz lekarzy. Szeroka oferta specjalistycznych zabiegów laserowych pomaga w prosty i skuteczny sposób zadbać o zdrowie i urodę również mężczyznom. Zobacz, jakie zabiegi laseroterapii są polecane Panom.

Laseroterapia dla zdrowia

Coraz więcej drobnych zabiegów chirurgicznych można wykonywać za pomocą specjalnie skonstruowanych laserów. Dzięki temu są one mniej inwazyjne, nie powodują poważnego krwawienia i można je wykonywać w znieczuleniu miejscowym, nie wymagają więc hospitalizacji.

Specjalistyczne zabiegi laserowe urologii estetycznej umożliwiają mężczyznom rozwiązanie wielu problemów natury intymnej, które są nie tylko wstydliwe, ale również bolesne i utrudniają stosunki seksualne. Do najczęstszych zaburzeń, z jakimi borykają się mężczyźni, zaliczana jest między innymi stulejka. Jest to zwężenie ujścia napletka, powodujące trudność z jego odprowadzeniem i odsłonięciem żołędzia penisa, czemu towarzyszy dyskomfort lub ból. Objawia się między innymi takimi zaburzeniami jak:

  • niemożność ściągnięcia napletka,
  • ból podczas stosunków płciowych,
  • nawracające infekcje w drogach moczowych.

Prosty zabieg usunięcia stulejki wykonywany jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym, a gojenie się rany trwa około 10 dni. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://zabiegidlamezczyzn.pl/operacja-stulejki/.

To nie jedyny zabieg dedykowany mężczyznom, który można wykonać przy pomocy lasera. To skuteczne rozwiązanie między innymi na:

  • wędzidełko,
  • grudki perliste prącia,
  • kłykciny kończyste,
  • liszaj twardzinowy prącia,
  • zmiany skórne moszny.

Usuwanie blizn i rozstępów

Blizny po operacjach, urazach i po trądzikowe mogą być przyczyną kompleksów nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. To samo się tyczy rozstępów, które powstają w efekcie naciągania tkanek skórnych podczas intensywnego wzrostu w okresie młodzieńczym, czy przyrostu masy. Rozstępy mogą pojawić się na różnych częściach ciała, głównie udach, pośladkach, brzuchu oraz plecach.

Najskuteczniejszą metodą pozbycia się niechcianych zmian jest zastosowanie nieablacyjnego lasera frakcyjnego. Wiązka laserowa działa selektywnie jedynie na wybrane partie, nie powodując uszkodzenia otaczających tkanek. Światło lasera powoduje mikrouszkodzenia w obrębie zmienionej tkanki, pobudzając naturalne procesy regeneracyjne. Wzrasta produkcja kolagenu i elastyny, a komórki zostają dotlenione i odżywione. W efekcie skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna, a blizny oraz rozstępy znacznie mniej widoczne i płytsze. Zazwyczaj zalecane jest wykonanie kilku zabiegów, a ich skuteczności może wynosić nawet 80%.

Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia

Zbyt obfite owłosienie ciała, może być przyczyną kompleksów u wielu mężczyzn. Szczególnie jeśli znajduje się na plecach, czy brzuchu. Tradycyjne metody, takie jak nożyk czy maszynka do golenia usuwają owłosienie jedynie na krótki czas, a cała procedura jest dość czasochłonna. Warto więc skorzystać z bardziej skutecznej metody, jaką jest laserowa depilacja. Sprawdza się doskonale w przypadku męskiego owłosienia, które jest ciemne, oraz twarde. Wykorzystanie lasera pozwala na usunięcie cebulki włosowej wraz z jej korzeniem. Dzięki czemu efekt zabiegu utrzymuje się bardzo długo.

Warto zwrócić uwagę, że sposób depilacji musi być dostosowany do obszaru ciała, na której jest wykonywana. Dla przykładu na klatce piersiowej stosowana jest większa głowica, co umożliwia skrócenie czasu trwania zabiegu. Przy depilacji pach, które mają wrażliwą i delikatną skórę są stosowane maści znieczulające miejscowo, dzięki czemu zabieg nie powoduje dyskomfortu. Warto podkreślić, że wiązka laserowa nie ma wpływu na gruczoły chłonne pach. Co więcej, depilacja laserowa to znacznie lepsze rozwiązanie w porównaniu z częstym goleniem klasycznym, które może powodować podrażnienia skóry oraz wrastanie włosków i pojawianie się stanów zapalnych.

Zazwyczaj depilacja laserowa podzielona jest na kilka zabiegów wykonywanych w określonych odstępach czasu. Ich liczba zależy od powierzchni skóry, która jest depilowana oraz typu owłosienia.

Sprawdź również!

facet

Jak zwiększyć ilość plemników w nasieniu – zwiększanie płodności mężczyzn

Zwiększenie płodności mężczyzn polega na zadbaniu o nasienie. Lepsza jakość nasienia rzutuje na większą ilość …

Dodaj komentarz