Home / Leczenie / Jakie zabiegi wykonuje chirurg szczękowo- twarzowy?
lekarz

Jakie zabiegi wykonuje chirurg szczękowo- twarzowy?

Stomatologia została poddana rozróżnieniu na szereg specjalności. Dzieje się tak podobnie w przypadku wielu dziedzin nauki. Specjalizacja, jaką jest chirurgia szczękowa to dziedzina medycyny, która łączy ze sobą elementy chirurgii plastycznej i stomatologicznej. Chirurg szczękowy zajmuje się rekonstrukcją kości oraz wykonywaniem różnorodnych zabiegów w obrębie szczęk i twarzoczaszki. Doświadczony specjalista to gwarancja najlepszych rezultatów.

Czym jest chirurgia szczękowo-twarzowa?

Ta dziedzina łączy w sobie działania medycyny ogólnej i stomatologii. Jej zadaniem jest leczenie schorzeń jamy ustnej (szczęki, zębów i tkanek miękkich) i twarzoczaszki. Do lekarza trafiają zazwyczaj skomplikowane przypadki. Chirurgia szczękowo-twarzowa zajmuje się więc schorzeniami, które wymagają bardziej skomplikowanych środków zaradczych. Chirurg szczękowy musi mieć wiedzę z zakresu stomatologii oraz chirurgii plastycznej. Lekarz będzie zatem odpowiadał za przeprowadzenie poważnych operacji. Ich zadaniem jest zniwelowanie uszkodzeń zgryzu lub dolnej części czaszki.

Gabinet dentystyczny w Gdańsku

Klinika chirurgii twarzowo-szczękowej to nie tylko gabinet stomatologiczny. Do dyspozycji pacjentów jest także szpital z przeznaczeniem na krótki pobyt. Daje to możliwość zapewnienia kompleksowego leczenia chirurgicznego i zastosowania znieczulenia miejscowego i ogólnego. Obecność bloku operacyjnego z jednoosobowymi salami pooperacyjnymi zapewni pacjentom maksymalny komfort. Pacjenci na pewno docenią bezpieczeństwo oraz możliwość skorzystania z osobistej pielęgniarki. Do ośrodka są kierowani pacjenci z całego kraju. Klinika https://www.ziemlewski.pl zajmuje się najtrudniejszymi przypadkami i leczy pacjentów z dużym sukcesem.

Chirurgia szczękowo-twarzowa: zabiegi

Interwencja lekarza jest potrzebna w wielu skomplikowanych przypadkach. Zaliczymy do nich: zniekształcenia twarzy, wady zgryzu, guzy w okolicach zatok szczękowych, zatrzymane zęby, złamania kości (żuchwy, twarzy, szczęki) i implanty. Niektórzy pacjenci po poważnych wypadkach lub pobiciach mogą potrzebować interwencji chirurga szczękowego. Do najczęstszych wad należą zgryz otwarty, wysunięcie żuchwy i zwężenie szczęki. Zadaniem lekarza jest także usunięcie guza lub torbieli w trudno dostępnych okolicach zatok szczękowych. W przypadku złamanych kości można zastosować protezy lub metalowe płytki. U niektórych pacjentów diagnozuje się zatrzymanie zębów, które nie przebiły się przez błonę śluzową lub rosną w środku kości. Powoduje to stan zapalny i problematyczne dolegliwości bólowe. Lekarz zajmie się także rekonstrukcją materiału kostnego, czyli umieszczenia implantu wykonanego z kościozastępczego materiału.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz