Home / Leczenie / Kiedy zaczyna brakować własnych zębów
dentysta

Kiedy zaczyna brakować własnych zębów

W Polsce wciąż pokutuje opinia, że ludzie boją się wizyt u stomatologa. Kojarzą się one bowiem z bólem borowania, leczenia kanałowego i rosnącymi kosztami zabiegów mających na celu likwidację skutków próchnicy. Tymczasem świadomość tej przypadłości i innych chorób związanych z zębami i dziąsłami rośnie. Równocześnie każdy poważny gabinet stomatologiczny stawia na rozwój i stosowanie coraz nowszych, lepszych i mniej bolesnych sposobów leczenia uzębienia. Co więcej, chodzi też o coraz szerszy wachlarz usług mających na celu nie tylko plombowanie ubytków, ale i poprawę ich wyglądu, czy też uzupełnianie poważnych braków w uzębieniu.

Czym zastąpić własne zęby?

Zęby tracą nie tylko ludzie starsi i nie zawsze problem ten jest efektem braku dbałości o zęby oraz po prostu ich zużycia. Ubytki w uzębieniu  – a chodzi nie tylko o dziury, ale po prostu brak całych zębów – miewają dziś osoby stosunkowo młode osoby. Dzieje się tak na skutek różnych wypadków, chorób, osłabień organizmu itp. Jednak dzisiaj nikt nie jest skazany na oszpecenie i niewygody związane z takim stanem rzeczy. I w takich sytuacjach pomoże dziś stomatolog, który najpierw przygotuje jamę ustną na zmiany, a później zaproponuje jedno z rozwiązań problemu

Już co drugi-trzeci gabinet dentystyczny proponuje wykonanie sztucznej szczęki, mostka lub implanty stomatologiczne jako sposoby uzupełnienia stanu uzębienia. Dzięki temu, osoby pozbawione zarówno pojedynczych zębów, jak i ich większości, mogą skorzystać z najlepszego i najwygodniejszego dla siebie rozwiązania. Ostateczną decyzję na pewno pomoże podjąć sam dentysta.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Implanty stomatologiczne to najnowocześniejsze rozwiązanie dotyczące uzupełniania braków w szczęce. Można się na nie zdecydować zarówno przy niedoborze pojedynczych zębów i to oddalonych od siebie, jak i przy potrzebie wypełnienia większej części, czy wręcz całości szczęki.

Implantologia stomatologiczna rozwija się już od wielu lat, dzięki czemu dostępne są dziś naprawdę świetne pod względem technologicznym rozwiązania, zapewniające trwałe implanty z powodzeniem zastępujące zdrowe ludzkie zęby.

Implanty bywają rozwiązaniem kosztownym, jednak coraz więcej gabinetów godzi się na płatność w ratach; dzięki temu usługa ta staje się jednak coraz łatwiej dostępna dla szerszych kręgów zainteresowanych pacjentów.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz