Dzisiaj coraz bardziej dbamy o swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny. Dlatego nikogo nie zdziwi fakt, że coraz częściej odwiedzamy specjalistów, których zadaniem jest między innymi poprawa naszego wyglądu zewnętrznego poprzez usunięcie lub ulepszenie pewnych niedoskonałości natury. Coraz więcej osób decyduje się na przykład na implanty stomatologiczne, które mają zastąpić ich własne zęby lub uzupełnić ubytki w uśmiechu.
O czym należy pamiętać decydując się na implanty?
Nowoczesna technika ich produkowania oraz przede wszystkim wstawiania sprawiają, że można je wykonać niemal u każdego pacjenta, nawet w ciągu jednego dnia. Decydując się na takie rozwiązanie musimy się liczyć z kosztem ich wykonania, często dość wysokim. Oczywiście uzależniony jest on od wybranych przez nas opcji, ilości wszczepianych implantów oraz czy koniecznie są jakieś dodatkowe zabiegi. Często bowiem, gdy chcemy wszczepić implanty stomatologiczne w górnej szczęce, szczególnie w miejscach, gdzie mieliśmy ubytki zębów od dłuższego czasu, może okazać się konieczne wykonanie zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej. Ten zabieg może kosztować tyle samo, co założenie pojedynczego implantu. Właśnie dlatego zanim zdecydujemy się na ich wykonanie, powinniśmy najpierw zasięgnąć porady specjalisty w tym zakresie, co z pewnością pomoże nam w podjąć decyzję i oszacować ewentualne koszty. Lekarz stomatolog zajmujący się wszczepianiem implantów już na pierwszej wizycie jest w stanie ocenić, ile implantów można na raz wykonać i jaki będzie orientacyjny koszt ich wykonania. Dodatkowo w większych przychodniach osoby decydujące się na wykonanie takich zabiegów często mogą skorzystać z płatności ratalnej.
Z czego wykonane są implanty?
Implanty są bardzo trwałe, z wysokiej jakości materiałów, najczęściej wykonane z tytanu, a korony najczęściej z porcelany. Nie od dziś wiadomo, że dobrze wykonane implanty stomatologiczne są w stanie przetrwać bez żadnych uszkodzeń i uszczerbków bardzo długo, dlatego zazwyczaj koszt ich założenia jest jednorazowy. Coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie nimi, dlatego gabinety i przychodnie stomatologiczne wykonujące tego typu zabiegi cieszą się coraz większą popularnością.
Jak możemy poprawić swój uśmiech, nie tracąc przy tym majątku?
Jak wiadomo implanty czy korony nie należą do tanich, więc jak jeszcze możemy poprawić wygląd swojego uśmiechu? Licówki porcelanowe to szybki sposób na poprawę wyglądu naszych zębów. Nie są one tak drogie jak korony czy implanty stomatologiczne, a efekty mogą być równie ładne. Za ich pomocą można nie tylko skorygować kształt zębów, ale też pozbyć się przebarwień czy diastemy. Jak to właściwie wygląda? Po wcześniejszym przygotowaniu zębów, lekarz naklei na nie specjalne przygotowane cienkie płatki porcelany.
Żeby zęby były bielsze
Czasami nie ma konieczności poprawy kształtu naszego uzębienia i nie mamy żadnych ubytków, które trzeba by było uzupełnić implantami, jednak zależy nam na poprawie koloru zębów. Wówczas możemy zdecydować się na wybielanie, które najlepiej jest przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym, bo wtedy mamy pewność, że zostanie ono wykonane w prawidłowy sposób i nie uszkodzimy szkliwa. Jak wygląda takie wybielanie? Mamy do wyboru dwie metody – nakładkową i gabinetową. Tę pierwszą przeprowadzamy w domu, ale oczywiście pod kontrolą lekarza, który najpierw pobierze wyciski i na ich podstawie zrobi specjalne nakładki na zęby. Następnie dobierze żel wybielający, który będziemy w nich umieszczać i zakładać je na noc. Cały proces trwa ok. dwóch tygodni. Metoda gabinetowa w całości przeprowadzana jest w gabinecie, polega ona na wybielaniu zębów specjalną lampą, a efekty są widoczne od razu.
Trzeba oczywiście pamiętać, że nieważne na co się zdecydujemy – licówki, korony czy wybielanie zębów. Przed każdym z tych zabiegów stomatolog przeprowadza dokładny wywiad oraz szczegółowe badania. Przed wybielaniem nasze zęby muszą być zdrowe i oczyszczone z kamienia.
Artykuł przygotowany przez gabinet Medyk Dent, który oferuje usługi dentystyczne w zakresie: implanty, protetyka, stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza.