Home / Zdrowie / Zalety implantów
pacjent

Zalety implantów

Jeśli chodzi o wymienianie brakujących lub uszkodzonych zębów, mamy kilka opcji. Jednak jedna z nich się zdecydowanie wyróżnia i są to implanty dentystyczne. Oferują korzyści, których nie zapewniają inne opcje, takie jak protezy czy mostki. Oto najważniejsze zalety tej innowacyjnej opcji.

Zapobiega utracie kości

Kiedy tracimy zęby, mamy tendencję do utraty masy kości w szczęce. Nasza kość szczękowa potrzebuje stymulacji, którą zyskujemy, gdy łączą się nasze zęby. W ten sposób utrzymujemy masę kości. Implanty zębowe są jedyną opcją zastępowania zębów, która zapewnia stymulację kości i zapobiega jej utracie.

Pasuje do naszych naturalnych zębów

Implanty zębów mają wiele różnych kształtów i rozmiarów. Dentysta dogada się z nami odnośnie zaprojektowania implantów, dopasowanych do koloru otaczających zębów i idealnie dopasowanych do luki. Nikt oprócz nas i dentysty nie będzie wiedział, które zęby są implantami.

Przywraca zdolność gryzienia

Implanty stomatologiczne są zakotwiczone w szczęce za pomocą tytanowego słupka, który zastępuje korzeń zęba. Pozwalają ugryźć mniej więcej z taką siłą, jaką można użyć w przypadku naturalnych zębów. Inne opcje wymiany zębów nie przywracają prawie takiej siły gryzienia, ponieważ znajdują się na wierzchu dziąseł i nie są zakotwiczone w miejscu.

Zapobiega zmianom w kształcie twarzy i uaktywnienie naturalnej mowy

Nasze zęby pomagają utrzymać strukturę twarzy. Kiedy tracimy zęby, przestajemy mieć wsparcie. To ostatecznie powoduje zmianę kształtu naszej twarzy. Dlatego będzie wyglądać na starszą. Implanty dentystyczne zapewniają podobną wytrzymałość co naturalne zęby, zapobiegając zmianie kształtu.

Niektóre opcje wymiany zębów, takie jak protezy zębowe, mogą wpływać na zdolność poprawnego wymawiania słów. Brakujące zęby mogą również zmienić naszą mowę. Implanty działają podobnie jak naturalne zęby, dlatego umożliwiają łatwe i naturalne mówienie.

Brak ubytków

Sztuczne zęby nadal wymagają opieki, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii w jamie ustnej i powodowaniu infekcji, ale materiał, z którego wykonane są implanty, nie może ulec rozkładowi. Nigdy nie będziemy musieli się martwić o powstanie ubytków w implantach.

Są to podstawowe zalety implantów zębowych.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz