Home / Zdrowie kobiety / Zmiana wyglądu pod skalpelem
medycyna

Zmiana wyglądu pod skalpelem

Chirurgia plastyczna to jedna z dziedzin medycyny zajmująca się zmienianiem pierwotnego wyglądu ciała. Zabiegi wykonywane są z powodów zdrowotnych lub estetycznych.

W Polsce możliwe jest wykonywanie operacji plastycznych na życzenie klienta. Niezwykle popularne swego czasu, wśród kobiet, było powiększanie biustu lub plastyka nosa. Bowiem, w rozprzestrzenianym ideale piękna idealna kobieta miała duże piersi, najlepiej w rozmiarze D, oraz płaski mały nos. Z tego powodu wiele z nich zmieniło rozmiar miseczki A na większy. Niestety decydując się na prywatną chirurgię plastyczną trzeba wydać mnóstwo pieniędzy. Nie jest to bowiem zabieg łatwy i we większości przypadków wymagający narkozy i późniejszego okresu rekonwalescencji.

Medycyna estetyczna

Alternatywą dla chirurgi plastycznej jest medycyna estetyczna. Również można podciągnąć to pod pewną dziedzinę medycyny ponieważ ingeruje się w ciało człowieka środkami nienaturalnym i zmienia jego wygląd. Zdecydować się na medycynę estetyczną mogą osoby chcące wykonać lekką plastykę nosa lub powiększyć usta. W obydwu przypadkach w ciało wstrzykuje się kwas hialuronowy. Taki zabieg jest krótszy, tańszy, a okres rekonwalescencji krótszy. Niestety nie jest on trwały i chcąc na stałe utrzymać efekt trzeba co jakiś czas powtarzać wszystko od nowa.

Jednakże nie zawsze za ingerowanie w wygląd ciała trzeba płacić. Zdarzają się przypadki w Polsce gdy takie zabiegi fundowane są z kasy NFZ. Zaliczać się do tego może na przykład korekta uszu u młodej osoby. Jeżeli pojawia się sytuacja gdy ma ona je bardzo niezwykle nieproporcjonalne do reszty ciała lub o kształcie wychodzącym poza normę, inni ludzie mogą ją z tego powodu wyśmiewać. Wciąż powtarzająca się sytuacja może tak wpłynąć na psychikę tego człowieka, że aby wyjść na prostą będzie on potrzebować zarówno korekty uszu jak i późniejszej opieki psychiatry. Innym przypadkiem jest zmniejszanie biustu. Jeśli piersi są zbyt duże kobieta może mieć problem z kręgosłupem. Dźwiganie ich codziennie jest dla niej smutną koniecznością, która w przyszłości może spowodować poważne kłopoty zdrowotne. Jedynie zmniejszenie ich może ją przed tym uchronić.

Można by uznać, że chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna są pewnym rodzajem cudu, z którego mogą korzystać wszyscy ludzie, i tak się rzeczywiście dzieje. Niektórzy robią to z konieczności, inni z powodu własnych zachcianek. Jedno jest pewne. Codziennie wykonywane są tego typu zabiegi na ludziach chcących zaingerować w swój wygląd zewnętrzny.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz