Home / Zdrowie mężczyzny / Jak zwiększyć ilość plemników w nasieniu – zwiększanie płodności mężczyzn
facet

Jak zwiększyć ilość plemników w nasieniu – zwiększanie płodności mężczyzn

Zwiększenie płodności mężczyzn polega na zadbaniu o nasienie. Lepsza jakość nasienia rzutuje na większą ilość plemników w nasieniu. W efekcie zwiększa to młodość mężczyzny.

Jądra – męska fabryka zbrojeniowa

Jądra to dwa organy [w wyjątkowych przypadkach jeden] występujące u mężczyzn. Spełniają one funkcję gonad, czyli gruczołów płciowych wydzielających hormony płciowe. W tym wypadku chodzi o testosteron nadający mężczyźnie męskich cech. Jednak nie chodzi tyle o testosteron chodzi, ile o spermę. Bo ona tworzy się właśnie w jądrach, a magazynuje się w otaczających je najądrzach. Dlatego też jądra zwisają spoza ciała. Otóż plemniki znajdujące się w spermie potrzebują do swojego funkcjonowania temperatury niższej niż 36,6 stopni Celsjusza.

Sperma – męskie nasienie

Męskie nasienie nazywa się spermą. Stanowi ona płynną wydzielinę o specyficznym zapachu i smaku oraz o kolorze zbliżonym do koloru mleka. Kryje się w jądrach, a wydziela się przez penisa w trakcie orgazmu, gdy następuje ejakulacja, czyli wytrysk. Sperma składa się po pierwsze z wody, po drugie z putrescyny, kadaweryny, sperminy i spermidyny, po trzecie z magnezu, selenu i innych pierwiastków, a po czwarte z witaminy C i innych związków. W spermie znajdują się plemniki. Dlatego też określa się ją mianem nasienia. W jednym ejakulacie liczącym przeważnie 5 mililitrów kryje się 500 milionów plemników.

Plemniki – męskie gamety

Plemniki to gamety, a więc komórki rozrodcze. U kobiety komórką rozrodczą jest jajo występujące w liczbie pojedynczej raz na 28 dni, a mężczyzna ma plemniki występujące w licznie kilkuset milionów nieustannie. Gdy dojdzie do połączenia komórki jajowej z komórką plemnikową, powstanie zygota, a z czasem zarodek. Tak więc plemniki biorą udział w procesie rozmnażania przez to, iż za ich sprawą może dojść do zapłodnienia.

Płodność – im większa, tym lepsza

Im więcej plemników w nasieniu, tym nasienie lepsze, a co za tym idzie zwiększona płodność mężczyzny. W związku z tym jeśli ktoś stara się o malucha, to powinien pamiętać, aby dbać o jakość swojego nasienia, a ściślej o ilość plemników w swoim nasieniu. Nauka potwierdza, że lepszą płodnością cieszę się mężczyźni szczupli, ruchliwi, a także nie nadużywający alkoholu, papierosów, narkotyków, czy leków. Ponadto warto spożywać produkty bogate w witaminę C i selen, które korzystnie wpływają na nasienie i plemniki.

Żylaki powrózka nasiennego – przyczyna obniżonej płodności

Żylaki to zdeformowane naczynia krwionośne, a żylaki powrózka nasiennego to zdeformowane naczynia krwionośne jąder. Jeśli występują w prawym jądrze, mogą świadczyć o jakimś guzie, przeważnie jednak występują w jądrze lewym i wynikają ze zbyt osiadłego trybu życia lub ze zbytniego ściskania jąder. To schorzenie nieco bolesne, choć niegroźne, mimo wszystko trzeba je operować. Żylaki powrózka nasiennego obniżają jakoś nasienia, bo zalegająca w nich krew podgrzewa jądra, co wpływa na coraz mniejszą ilość plemników.

Sprawdź również!

szampon

Szampon – męska sprawa? O dobieraniu szamponu do męskich włosów

O higienę swojego ciała dbać powinien każdy bez wyjątku. Z samej natury uważa się, że …

Dodaj komentarz