Home / Leczenie / Na co zwracać uwagę, wybierając dentystę?
dentysta

Na co zwracać uwagę, wybierając dentystę?

Często wybór dobrego dentysty nie jest sprawą łatwą. Tymczasem zdrowie naszych zębów wymaga tego, żebyśmy kierowali się nie tylko ceną, ale także jakością wykonywanych usług.

Szukaj dentysty z polecenia

Najlepszym wyborem będzie dentysta z polecenia. Popytaj znajomych, gdzie chodzą do dentysty i czy są zadowoleni z jego usług. Często polecenie jest najlepszym sposobem znalezienia specjalisty, choć z reguły usługi takiego lekarza nie należą do najtańszych. Na własnym zdrowiu jednak nie warto oszczędzać.

Sprawdź dentystę w internecie

Każdy szanujący się gabinet powinien zadbać także o swój wizerunek w internecie. Jeżeli więc szukasz stomatologa, to sprawdź go w internecie. Kieruj się nie tylko opiniami, które są zamieszczone, lecz także tym, co stomatolog zamieszcza na swojej stronie. Jeśli znajdziesz tam nie tylko godziny otwarcia, kontakt i cennik, lecz także informacje o kwalifikacjach personelu, odbytych kursach oraz dostępnych usługach, to możesz spokojnie umówić się na wizytę. Warto wybierać stomatologa, który pracuje w klinice lub w centrum dentystycznym. W przypadku bardziej skomplikowanego leczenia, wymagającego konsultacji różnych specjalistów, skorzystania z zdjęcia RTG zębów czy usług implantologicznych i protetycznych będziesz miał wszystko pod ręką.

Wybierz się na wizytę kontrolną

Jeżeli masz już namiary na stomatologa, to wybierz się na wizytę. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć na własne oczy gabinet oraz sprawdzić podejście lekarza do pacjenta. Zwróć uwagę na czystość w gabinecie, a także na to, czy lekarz przekazuje ci informację na temat stanu zdrowia zębów. Zawsze możesz poprosić o instruktaż mycia zębów, nitkowania ich oraz zadać pytania, związane z higieną jamy ustnej i zdrowiem zębów. Jeżeli lekarz odpowiada ci cierpliwie, to warto skorzystać z jego usług.

Wybór stomatologa nie jest wcale tak łatwą sprawą jak mogłoby się wydawać. Coraz więcej osób rezygnuje z dentystów współpracujących z NFZ na rzecz wizyt prywatnych, ponieważ wtedy otrzymują wysoką jakość usług oraz gwarancję, że będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych technologii w stomatologii.

Sprawdź również!

lekarz

Jak walczyć z wysokim ciśnieniem krwi?

Wysokie ciśnienie krwi potrafi być bardzo niebezpieczne w skutkach i dlatego też konieczna jest natychmiastowa …

Dodaj komentarz