Home / Leczenie / Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lasera stomatologicznego?
laser

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lasera stomatologicznego?

Zakup technologii laserowej w stomatologii wiąże się z poszerzeniem oferty oferowanych usług przez gabinet stomatologiczny. Jest to inwestycja, która pozwala na wykonywanie zabiegów, które dotychczas nie byłyby możliwe.

Lasery są powszechnie stosowane także w innych gałęziach medycyny, bardzo często lasery dermatologiczne są popularne wśród pacjentów. Jak dokonać właściwego zakupu technologii laserowej do gabinetu stomatologicznego? Jakie parametry wziąć pod uwagę?

Wybór lasera stomatologicznego

Pierwszą, podstawową czynnością przy wyborze lasera stomatologicznego jest porównanie specyfikacji konkretnych modeli laserów. Bardzo ważnym parametrem jest moc generowanej wiązki światła laserowego. Nie bez znaczenia jest także to, jaką długość fali generuje laser, ponieważ jest to parametr, który mówi o tym, jak głęboko wiązka wniknie w tkankę podczas wykonywania zabiegu. Bardzo często przedstawiciele firm sprzedających lasery stomatologiczne chętnie wykonują prezentację wszystkich możliwości danego modelu sprzęt. Idealnym wyjściem jest prezentacja połączona z warsztatami. Na zajęciach praktycznych można samodzielnie przetestować wybrany laser i sprawdzić, czy jego funkcjonalność będzie odpowiednia.

Rodzajów laserów jest wiele. W stomatologii najczęściej używanym rodzajem są lasery diodowe. Pozwalają one na wykonywanie zabiegów, które są mniej bolesne w porównaniu z tradycyjnymi metodami oraz chronią przed komplikacjami pooperacyjnymi. Przy użyciu lasera diodowego redukowanie powstawania drobnoustrojów w ranie jest minimalne, a gojenie się znacznie szybsze. Lasery diodowe odznaczają się też zazwyczaj najniższą ceną na rynku.

Zakup lasera stomatologicznego to inwestycja, która pochłania duże koszty. Dlatego decyzja o wyborze konkretnego modelu nie może być pochopna i podjęta pod wpływem chwili. Najlepszym wyjściem jest najpierw wzięcie udziału w kursie praktycznym, który jest przeprowadzany pod okiem wykwalifikowanych lekarzy i przy udziale pacjentów. Dzięki takim ćwiczeniom praktycznym można zdecydować, czy zakup lasera będzie dobrą inwestycją, która usatysfakcjonuje zarówno pacjentów jak i lekarza stomatologa.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz