Home / Zdrowie / Najpopularniejsze zabiegi oferowane przez gabinety stomatologiczne
dentysta

Najpopularniejsze zabiegi oferowane przez gabinety stomatologiczne

Gabinety stomatologiczne to miejsca, w których pacjenci mogą zadbać o swoje uzębienie. Zarówno o zdrowie zębów i jamy ustnej, jak również o jej estetykę. Coraz bardziej świadome podejście klientów do zbiegów stomatologicznych, pozwala rozwijać się wielu klinikom stomatologicznym, jak również rozbudowywać bazę usług i wykorzystywanych metod i technologii.

Jakie zabiegi dentystyczne proponują profesjonale gabinety stomatologiczne? Jakie metody leczenia są najskuteczniejsze?

Najpopularniejsze metody leczenia zębów

Każdy dentysta posiada określony katalog usług, który opisuje rodzaj wykonywanych działań. Leczenie zdrowotne opiera się o metody i techniki stosowane w poszczególnych przypadkach, a do najczęstszych działań zalicza się:

– przegląd uzębienia,

– leczenie zębów np. kanałowe,

– odbudowa kompozytowa,

– leczenie ubytków,

– usuwanie zębów,

– chirurgia stomatologiczna: nacinanie ropni, dłutowanie, leczenie powikłań po usunięciu zęba, itp.

Działania dentystyczne mogą dotyczyć profilaktyki, dzięki której uzębienie będzie zdrowsze i mniej podatne na jakiekolwiek zniszczenia i choroby, jak również czynności zachowawcze, mające na celu wyleczenie powstałych ubytków.

Stomatologia estetyczna

Ostatnio modnymi i popularnymi  zabiegami, stosowanymi w gabinecie stomatologicznym, są czynności estetyczne, które zapewniają zdrowy, piękny, jasny i przejrzysty uśmiech. Działania te pozwalają poczuć się jeszcze pewniej, jak również znacząco wpływają na higienę i utrzymanie prawidłowego stanu uzębienia. Najczęściej stosowanymi zabiegami stomatologii estetycznej są:

– wybielanie zębów,

– skaling – usuwanie kamienia nazębnego,

– piaskowanie,

– implanty zębowe,

– fluoryzacja, itp.

Implanty stomatologiczne – zastosowanie.

Implanty stomatologiczne to nowoczesne uzupełnienie protetyczne, stosowane na miejsce ubytków zębowych. Implanty te wytworzone są z różnorodnych materiałów, a do najbardziej popularnych należą implanty tytanowe lub ceramiczne. Tworzywo to zastępuje w naturalny sposób korzeń zęba, jak również idealnie dopasowuje się do pozostałych zębów.

Zabieg wszczepienia implantów zębowych zazwyczaj przebiega w znieczuleniu miejscowym, a czas zabiegu uzależniony jest od ilości implantów oraz stosowanej metody. Bardziej skomplikowane zabiegi mogą wymagać zastosowania znieczulenia ogólnego. Zabieg jest bezpieczny, jednak należy zwrócić uwagę na określone przeciwwskazania do wykonania terapii.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz