Home / Zdrowie / Czemu ciągle dopada mnie choroba?
choroba

Czemu ciągle dopada mnie choroba?

Masz siedzącą pracę, dużo jeździsz samochodem i wiele godzin spędzasz w biurze? Przy takim trybie życia nietrudno o słabą odporność. Jeśli rzadko chodzisz na spacery, korzystasz regularnie z potraw typu fast food, nie ćwiczysz, często łapiesz przeziębienia i źle sypiasz – uważaj. Twoje ciało wysyła ci alarmujące sygnały!

Wszechogarniający stres

Mówi się o nim, że jest nieodłączną częścią naszych czasów. Wszędzie trzeba się spieszyć, gonią terminy, trzeba realizować plany sprzedażowe i zadbać o setki rzeczy w pracy i w domu. Stres może pobudzać do działania, jednak nadmierny jest bardzo destrukcyjny. Osoby zmagające się z różnymi chorobami, zwłaszcza autoimmunologicznymi, obserwują pewną stałą zależność: w czasie, gdy przeżywają mocno stresujący okres w swoim życiu, następuje zwykle zaostrzenie choroby. Zaogniają i powiększają alergie skórne, a także pokarmowe. Brak umiejętności odpoczywania i prawidłowego relaksu może prowadzić do depresji, jest ponadto jest czynnikiem wyzwalającym wiele schorzeń. Warto wiedzieć, że kontakt z naturą i jej pięknem wpływa kojąco na psychikę i ciało. Już godzinny spacer po lesie raz w tygodniu przyniesie dobre efekty.

Mało wartościowe posiłki

Sklepy zachęcają konsumentów do kupowania kolorowo zapakowanej żywności. Produkty o długim terminie przydatności kuszą ładnym wyglądem i są prawie od razu gotowe do podania. Niestety, nie są tak wspaniałe, jak wyglądają. Żywność ta jest wysoko przetworzona i pełna szkodliwych składników, takich jak konserwanty, czy glutaminian sodu. W dodatku jedzenie takie jest zwykle ubogie w składniki mineralne i witaminy. Wydaje się, że znacznie łatwiej jest kupić np. naleśniki z serem, niż zrobić je samemu. Tak, zajmie to kilka chwil (wcale nie takich długich, jak myślisz), ale danie będzie zdecydowanie zdrowsze – zwłaszcza, jeśli ciasto usmażysz na oleju kokosowym. Przygotowując obiad samodzielnie dokładnie wiesz, jakich składników używasz. Do każdego posiłku dodawaj też sporą porcję świeżych warzyw i owoców – to bomba witaminowa i jednocześnie świetny sposób na uczucie sytości.

Dowiedz się więcej o wartościowych pokarmach – wejdź na stronę dietetyk.guru.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz