Home / Zdrowie kobiety / Intensywnie regenerujący balsam – zastosowanie
kobieta

Intensywnie regenerujący balsam – zastosowanie

Skóra stanowi naszą naturalną barierę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych na organizm. Jest jednocześnie najmocniej narażona na ich działanie, co powoduje, że kwestia jej pielęgnacji jest szczególnie istotna dla dobrego samopoczucia. Regularne dbanie o skórę stanowi długotrwałą inwestycję na lata. Nawet w późnym wieku odpowiednio pielęgnowana skóra zachowa bowiem wyższą elastyczność i gładkość. Jak dbać o nią we właściwy sposób, stosując m.in. intensywnie regenerujący balsam Neutrogena?

Jakie czynniki wpływają na stan skóry?

Dobry stan skóry zależy od wielu czynników. Część z nas ma indywidualne uwarunkowania genetyczne, które powodują, że muszą poświęcić sporo uwagi codziennej pielęgnacji odpowiednio dobranymi kosmetykami. Część jednak musi po prostu zadbać o odpowiednią, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną oraz regularną pielęgnację, aby zapewnić sobie zdrowie i promienny wygląd na dłużej.

Niezależnie od cech indywidualnych, wokół nas występuje również mnóstwo czynników zewnętrznych, które mogą wpływać na wygląd naszej skóry. Zanieczyszczenia atmosferyczne, zmiany temperatur, chłodny wiatr, mróz czy nadmiernie ogrzewane lub klimatyzowane pomieszczenia – wszystko to powoduje, że chwilami nasza skóra wymaga bardziej intensywnej pielęgnacji. Warto wtedy zadbać nie tylko o jej regularne oczyszczanie, ale również nawilżanie środkami o zintensyfikowanym działaniu.

Jaki balsam wybrać do regeneracji skóry?

Intensywnie regenerujący balsam Neutrogena® Formuła Norweska to kolejny sprawdzony produkt marki, która od lat cieszy się zaufaniem wśród osób zmagających się z problemami z suchą i podatną na podrażnienia skórą. Unikalna Formuła Norweska została stworzona po latach badań marki nad środkami stosowanymi przez rybaków arktycznych, których skóra szczególnie narażona była na podrażnienia po pracy w ciężkich warunkach. Połączenie właściwości regenerującej gliceryny i nawilżających emolientów w Formule Norweskiej dało produkt, który przenika przez zrogowaciałą warstwę naskórka i zachowuje odpowiednie nawilżenie skóry. Znajdująca się w tym kosmetyku alantoina pozwala także odbudować barierę ochronną, która potrafi być mocno naruszona zwłaszcza w zimie. Kosmetyczny efekt opatrunku przynosi więc natychmiastową ulgę spierzchniętym dłoniom czy wysuszonym partiom ciała. Regeneracja skóry następuje już od pierwszej aplikacji, umożliwiając szybkie odzyskanie odpowiedniego nawilżenia skóry i zabezpieczenia jej przed efektami negatywnego wpływu czynników zewnętrznych.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz