Home / Zdrowie / Jak leczyć wrastające paznokcie?
stopy

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Zaniedbanie i zaniechanie leczenia wrastających paznokci może prowadzić do pojawienia się komplikacji w postaci mocnego bólu, zakażenia oraz problemów w chodzeniu. Aby zapobiec rozwojowi tej dolegliwości, należy jak najszybciej podjąć leczenie i udać się na wizytę do gabinetu podologicznego.

Leczenie wrastających paznokci u podologa

Dolegliwość, jaką są wrastające paznokcie postępuje w stosunkowo szybkim tempie. Ból nasila się z dnia na dzień, utrudniając chodzenie czy zakładanie butów. Aby nie dopuścić do rozwoju infekcji, należy jak najprędzej podjąć leczenie. W tym celu powinniśmy zapisać się na wizytę do podologa, który dysponuje kilkoma metodami leczenia wrastających paznokci. Kim jest podolog? Jest specjalistą zajmującym się leczeniem dolegliwości stóp, w tym m.in. wrastających paznokci.

Metody leczenia wrastających paznokci

Podolog, po zapoznaniu się z problemem zaproponuje najodpowiedniejszy sposób leczenia. W początkowej fazie, kiedy nie doszło do zakażenia i nie ma ropnego wycieku, można spróbować zastosować tamponadę. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian podolog może zaproponować leczenie za pomocą klamer ortonyksyjnych lub kostki Arkady. Pierwsza metoda polega na zamocowaniu klamry na płytce paznokcia. Klamra ma za zadanie wyprostować paznokieć i nadać mu prawidłowy tor wzrostu. Leczenie za pomocą kostki Arkady jest rewolucyjną i bardzo skuteczną metodą. Wykorzystuje się w niej urządzenie (kostka Arkady), które umożliwia odkształcenie paznokcia i ustawienie go w odpowiedniej pozycji. Następnie pokrywa się go preparatem akrylowym, aby utrwalić efekt i zapobiec ponownemu wrastaniu.

Leczenie wrastających paznokci w domu

Wiele osób przyznaje, że zamiast udać się do podologa, często próbuje pozbyć się problemu samodzielnie. Leczenie wrastających paznokci najczęściej wymaga interwencji podologicznej. Wrastający paznokieć to dolegliwość, którą trudno jest wyleczyć domowymi sposobami. Na samym początku wystąpienia objawów można spróbować gorących kąpieli z szarym mydłem. Do miski należy wlać gorącą wodę i dodać do niej szare mydło. Stopę moczymy przez 10-15 minut. Jest to popularny i często stosowany sposób na walkę z wrastającymi paznokciami. Warto go zastosować w początkowej fazie schorzenia, kiedy nie ma infekcji.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz