Home / Zdrowie / Dlaczego warto spać na poduszce ortopedycznej?
chrapanie

Dlaczego warto spać na poduszce ortopedycznej?

Tryb życia każdego człowieka naraża na wystąpienie szeregu różnorodnych chorób, które to są związane z kręgosłupem. Problemy z kręgosłupem nie tylko spowodowane są siedzącym trybem życia, niewielką lub zerową aktywnością fizyczną, ale również przyjmowaniem w czasie snu niewłaściwej pozycji ciała. Pozycja, w której śpimy szczególnie negatywnie wpływa na odcinek szyjny kręgosłupa. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest poduszka ortopedyczna. Sprawdza się ona idealnie nie tylko w profilaktyce kręgosłupa, ale również w procesie leczniczym.

Główne zalety korzystania z poduszki ortopedycznej

Jak dowodzą wieloletnie badania, aby móc wypocząć i pozytywnie wpłynąć na nasz kręgosłup powinniśmy spać w pozycji bocznej embrionalnej. Jak się okazuje jest to najbardziej naturalna pozycja dla naszego ciała, dlatego też przyjmowanie jej w czasie snu jest najzdrowsze. Warto jednak wspomnieć, że aby zapewnić sobie komfort w czasie snu, z całą pewnością warto zadbać również o adekwatne posłanie. Dla osób które lubią i często śpią na boku, z całą pewnością idealnie sprawdzi się poduszka ortopedyczna, przystosowana specjalnie do tej pozycji.

Kręgosłup każdego dnia narażony jest na szereg różnych deformacji oraz chorób. Nieprawidłowy tryb życia sprawia, że każdego dnia narażamy swój układ kostny na wiele dolegliwości, co sprawia, że warto zapobiegać problemów, aby w przyszłości nie okazały się poważnymi chorobami. Okazuje się, że przebywanie wiele godzin w pozycji siedzącej, a także powtarzanie tych samych ruchów, negatywnie wpływa na zdrowie kręgosłupa. Jeżeli nie możemy zmienić takiego stanu rzeczy, postarajmy się, aby w czasie odpoczynku, w czasie snu, nasz kręgosłup mógł prawidłowo odpocząć. W tym celu warto zastosować poduszkę ortopedyczną, która musi być adekwatnie dobrana.

Poduszka ortopedyczna, dla osób śpiących na boku

Pozycja na boku jest nie tylko najczęściej wybieraną pozycją w czasie snu, ale również pozycją najzdrowszą. Pomimo tego, warto zwiększyć komfort naszego snu i zastosować specjalnie dobraną poduszkę ortopedyczną. Cechuje się ona anatomicznym kształtem, dzięki czemu w czasie snu kręgosłup zostaje odciążony, odpoczywa zaś mięśnie mogą odpocząć po dniu pełnym wysiłku.

W przeciwieństwie do zwykłej, tradycyjnej poduszki, model poduszki ortopedycznej w czasie snu nie zmienia swego ułożenia pod wpływem ciężaru głowy. Dodatkowo doskonale dostosowuje się do zmiany pozycji ciała w czasie snu. Dzięki temu rano obserwujemy o wiele lepsze samopoczucie, a dodatkowo następuje wzrost tempa regeneracji tkanek.

Wybierz idealną poduszkę dla siebie

Wybierając poduszkę ortopedyczną do spania na boku musimy wybrać odpowiedni model. Najważniejsze jest to, aby poduszka była odpowiednio wyprofilowana, a także aby dopasowywała się do budowy ludzkiego ciała. Bardzo duże znaczenie ma tutaj wielkość poduszki, która to powinna współgrać z rozmiarem barku. Zwróćmy uwagę również na wypełnienie poduszki. Oznacza to, że powinniśmy wybrać produkt, który nie będzie ulegał deformacji. Doskonale w tym celu sprawdzają się pianki termoplastyczne, które reagują na ciężar i ciepło, są miękkie a jednocześnie zapewniają ochronę kręgosłupowi.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz