Home / Zdrowie / Gdy nie wszystko idzie po naszej myśli
lampa

Gdy nie wszystko idzie po naszej myśli

Narodziny dziecka to bez wątpienia ogromne doznanie. Wielu przyszłych rodziców już od samych początków ciąży snuje plany na temat porodu i wspólnego życia w powiększonej rodzinie. Oczekiwanie zwykle jest przyjemnym okresem pełnym domysłów i marzeń oraz szukania informacji. W tym momencie nikt nie myśli o tym, że może wydarzyć się coś nieoczekiwanego i negatywnego w swych skutkach.

Prawda jest jednak taka, że każdy poród jest nieprzewidywalny i stanowi pewne zagrożenie. Składa się on z wielu etapów i na każdym z nich mogą wystąpić komplikacje. Efektem trudnego i ciężkiego porodu jest między innymi potrzeba rehabilitacji dzieci. Problemy wymagające takiej interwencji mogą ujawnić się znacznie później w wieku dziecięcym. Niemniej jednak nasze dzieci w każdym wieku zasługują na profesjonalną pomoc.

Co powinno nas zaniepokoić?

Obserwując dziecko, na co dzień bez problemu zauważamy jego sukcesy i postępy w rozwoju. Rodzic jest w stanie z dnia na dzień zauważyć pierwsze niepokojące sygnały, które wysyła ciało dziecka. Tak więc jeśli zauważysz, że noworodek nadmiernie odgina główkę, silnie zaciska piątki, reaguje płaczem na leżenie na brzuszku, przy skrętach tułowia preferuje tylko jedną stronę, pręży nóżki i pojawiają się drżenia kończyn to znak, że czas najwyższy zgłosić się do fizjoterapeuty. Podjęta odpowiednio wcześnie terapia pozwoli nam na pominięcie szeregu problemów zdrowotnych w starszym wieku.

Gdzie szukać pomocy?

Gdy nasze dziecko potrzebuje pomocy robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mu jej udzielić. Niestety działania podejmowane na własną rękę mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Warto szukać pomocy u specjalistów, którzy świadczą profesjonalne usługi w tej kwestii. W dużych miastach jak Warszawa czy Gdańsk pełno jest ośrodków rehabilitacji niemowląt i dzieci, co sprawia, że ciężko nam nie tylko się zdecydować, ale trafić na naprawdę dobry ośrodek. Trzeba zwrócić uwagę na jakość preferowanych usług i doświadczenie, którym mogą się oni pochwalić. Nie warto poświęcać zdrowia dziecka, aby sprawdzić na jego skórze, czy dana firma naprawdę jest tak dobra jak się ocenia.

Profesjonalne ośrodki rehabilitacyjne

Prestiżowe ośrodki rehabilitacyjne charakteryzują się ogromną wiedzą praktyczną i teoretyczną, oraz wieloletnim doświadczeniem. W ich ofercie znajduje się możliwość świadczenia usług w warunkach domowych, co zdecydowanie lepiej wpływa na komfort małego pacjenta i jego rodziców. Ważny jest również zakres świadczonych usług oraz rodzaje terapii, jakimi się zajmują. Oczywiście nie może też zabraknąć profesjonalnego sprzętu i najwyższej jakości usług. Przykładem takiego ośrodka rehabilitacyjnego jest Miomed, którego kwalifikacje potwierdzają tysiące zadowolonych klientów, o czym można się przekonać czytając różne niezależne fora i blogi rodziców, którym firma ta pomogła przywrócić sprawność ich dzieci.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz