Home / Zdrowie / Na jaki manualny wózek inwalidzki się zdecydować?
wózek

Na jaki manualny wózek inwalidzki się zdecydować?

Interesuje Was odpowiedź na to powyższe pytanie? Musicie bowiem wybrać wózki inwalidzkie albo dla siebie, albo na kogoś ze swojego najbliższego otoczenia? Występują bowiem pewne dolegliwości, w których kule ortopedyczne nie są optymalne?

Co trzeba koniecznie brać tutaj pod uwagę?

Niektórzy mają permanentne kłopoty zdrowotne. Niestety, w takich sytuacjach muszą już na zawsze mieć pod ręką wózki inwalidzkie. Są też czasowe dolegliwości. Niekiedy można chodzić wspomagając się takimi elementami, jak kule ortopedyczne. Są jednak pewne schorzenia, które wymagają zastosowania wyżej wymienionych pojazdów. Co brać pod uwagę decydując się na manualne wózki inwalidzkie? Pierwsza bardzo ważna kwestia związane z tym tematem jest taka, że decyzje nie powinny być podejmowane samodzielnie. Najlepiej poprosić o pomoc lekarza albo fizjoterapeuty. W sklepach także oczywiście pracują konsultanci, który doradzą najlepsze dla Was rozwiązania. Będziecie pewni, że konkretne akcesoria będą w 100% dostosowane do Waszego problemu zdrowotnego.

Jakie aspekty są tutaj istotne? Między innymi głębokość, a także szerokość siedziska. Dobrze przed zakupem usiąść na konkretnym pojeździe i sprawdzić, czy jest wygodnie i komfortowo. Pamiętajcie bowiem, że to właśnie te cechy są kluczowe. Tak samo, jak bezpieczeństwo. W związku z tym musicie zweryfikować sprawność hamulców. Wózki ręczne nie mogą powodować w tym aspekcie najmniejszych nawet problemów. Zwracajcie uwagę także na możliwość zmiany ustawienia osi. Tak, aby w razie czego można było regulować nachylenie kół w stosunku do podłoża. Dobrej jakości manualne wózki inwalidzkie posiadają relatywnie niskie oparcie. Tworzy ono z siedziskiem nieznaczny kąt ostry. Dzięki temu bardziej aktywne są mięśnie szkieletowe. Niektórzy eksperci rekomendują właśnie manualne wózki inwalidzkie po to, aby w ten sposób była między innymi realizowana – chociaż w pewnym stopniu – rehabilitacja. Parametry muszą być jednak idealnie dobrane, aby pacjenci rzeczywiście na tym korzystali.

Ważnym aspektem jest również to, z czego została wykonana cała konstrukcja. Dużo ludzi decyduje się na manualne wózki inwalidzkie zrealizowane przy pomocy aluminium. Z jednej strony są one lżejsze niż stalowe. Dodatkowo cechują się bardzo dużą solidnością.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz