Home / Leczenie / Operacja uszu – pozbądź się kompleksów raz na zawsze
uszy

Operacja uszu – pozbądź się kompleksów raz na zawsze

Operacja uszu to popularny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej – nazywany inaczej korekcją. Odstające małżowiny uszne bywają przyczyną niskiej samooceny oraz źródłem kompleksów. Część z osób akceptuje swój wygląd, traktując go jako wyróżnik – jednak niektórzy nie potrafią zaakceptować tej cechy. Odstające uszy bywają także problemem wieku dziecięcego. Niejednokrotnie zdarza się, że nasza pociecha skarży się na złośliwości i przykrości ze strony rówieśników. Niestety młodzież potrafi być bardzo prostolinijna – a wyśmiewanie i wyszydzanie podważa poczucie własnej wartości dziecka. W konsekwencji staje się ono wycofane, nieśmiałe, może mieć problemy z koncentracją i ogólne problemy z nauką. Tymczasem warto wiedzieć, że rozwiązaniem tego problemu, zarówno u młodszych, jak i u dorosłych jest właśnie operacja uszu.

Czy operacja uszu jest zabiegiem skutecznym i trwałym?

Dzięki ingerencji chirurgicznej możemy skorygować odstające małżowiny oraz zmniejszyć je, jeśli są zbyt duże. Operacja uszu jest również wskazana w przypadku rozerwania, rozciągnięcia czy uszkodzenia płatków uszu. Urazy tego typu zdarzają się na przykład przypadku noszenia zbyt ciężkiej biżuterii. Oczywiście doświadczony chirurg plastyk poradzi sobie z większością problemów estetycznych – istotne jest tylko, aby wybrać sprawdzonego specjalistę. Jest to szczególnie istotne w przypadku korekcji odstających małżowin. Mimo że jest to stosunkowo prosty zabieg, zdarza się, że defekt nawraca.

Czy nawrót defektu zdarza się często?

Na szczęście korekcja zazwyczaj jest zabiegiem trwałym, ale zdarzają się przypadki nieprawidłowej oceny budowy anatomicznej ucha zewnętrznego przez lekarza. Taki problem może wystąpić również, gdy nasza chrząstka jest sztywna, co utrudnia jej trwałe modelowanie. Dlatego wybierając lekarza, powinniśmy sprawdzić jego portfolio – czyli galerię efektów przed oraz pozabiegowych – oraz opinie pacjentów. Zazwyczaj specjaliści posiadają swoje strony internetowe lub profile w mediach społecznościowych, gdzie możemy ocenić jego prace.

Gdzie znaleźć opinie na temat danego lekarza?

Po pierwsze warto skorzystać z opinii dostępnych w wyszukiwarkach internetowych oraz na portalach branżowych (np. Znany lekarz). Po drugie można dołączyć do grup facebookowych dotyczących chirurgii plastycznej – dostępnych na Facebooku. To właśnie tam na co dzień dziesiątki pacjentów dzielą się swoimi wrażeniami oraz prezentują rezultaty operacji. Po trzecie: warto wyszukać stronę internetową danego specjalisty oraz poświęcić czas na przejrzenie galerii placówek, z którymi współpracuje. Przykładem takiej placówki jest podhalańska klinika wielospecjalistyczna – Medical Clinic Podhale, współpracująca z doświadczonymi chirurgami. Operacja uszu to jeden z wielu zabiegów wykonywanych w jej murach.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Korekcja to zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Trwa około dwóch godzin i jak każda procedura tego typu wymaga przystąpienia do niego w ogólnie dobrym stanie zdrowia. Z tego względu podczas wstępnej konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad dotyczący chorób przewlekłych czy przyjmowanych na stałe leków. Zleca mu również wykonanie badań, których wynik decyduje o możliwości wykonania operacji. Problemy, które wykluczają zabieg oraz zastosowanie znieczulenia ogólnego, to przede wszystkim ciężkie choroby: nowotworowe czy autoimmunologiczne. Po drugie przeciwwskazaniem są różnego rodzaju przewlekłe lub wirusowe choroby skóry. Trzecim problemem wykluczającym poddanie się zabiegowi są problemy z krzepliwością krwi.

Medical Clinic Podhale – specjaliści chirurgii plastycznej

Doświadczonych specjalistów – takich jak dr Wojciech Jasek, Karolina Małek-Stelmachowska czy Agnieszka Niewczas – znajdziesz w Medical Clinic Podhale. Jest to wielospecjalistyczna klinika o najwyższych standardach, zlokalizowana pod Nowym Targiem, w miejscowości Waksmund. Miejsce wybierane również przez gwiazdy showbiznesu i nagradzane w ogólnopolskim plebiscycie Gala Beauty Stars. Jeśli operacja uszu to zabieg, o którym marzysz, zadzwoń i umów się na konsultacje: +48 519 754 318

Zapraszamy serdecznie!

Sprawdź również!

depresja

Co to są zaburzenia snu?

Zaburzenia snu są stanami, które upośledzają sen lub uniemożliwiają uzyskanie spokojnego snu, a w rezultacie …

Dodaj komentarz