Home / Zdrowie / Schodołaz do ewakuacji krzesełkowy-gąsienicowy
schody

Schodołaz do ewakuacji krzesełkowy-gąsienicowy

Osoby niepełnosprawne spotkają się na co dzień z wieloma niedogodnościami i barierami. Jedną z nich są schody, które ciężko jest pokonać samodzielnie. Potrzeba jest wówczas pomoc bliskiej osoby lub skorzystanie z nowoczesnych urządzeń, jakim są schodołazy. Urządzenia przydają się zwłaszcza podczas kryzysowych sytuacji, jakimi jest ewakucja.

Transporter schodowy

Państwo oferuje dofinansowania zakupu transportera dla osób niepełnosprawnych. Możemy uzyskać do 95% wartości urządzenia, a środki pochodzą z programu Likwidacja barier architektonicznych. Transportery to nowoczesne rozwiązanie, które wyróżnia wysoka jakość wykonania i szeroka funkcjonalność. Urządzenia zostały zaprojektowane, aby wspomóc osoby niepełnosprawne w samodzielnym poruszaniu.

Schodołaz LG Evacu 130

Transporter osobowy https://www.prolifter.pl/transporter-schodowy-schodolaz-krzeselkowy-gasienicowy-lg-evacu-130kg-udzwigu-p-28.html to przede wszystkim niewielkie rozmiary i dość mała waga. Urządzenie jest więc wyjątkowo praktyczne i będzie proste w obsłudze nawet dla niedoświadczonych osób. Dzięki obecności krzesełka osoba niepełnosprawna pokonuje schody samodzielnie. Niepotrzebny okaże się wózek inwalidzki i pomoc kogoś bliskiego. Urządzenie ma udźwig do 130 kg. Jest napędzane przez akumulator ładowany z gniazdka elektrycznego. Schodołaz dzięki wydajnej baterii zapewni możliwość nieprzerwanej pracy przez wiele godzin. W zestawie znajduje się również pas pod głowę i pas biodrowy.

Wykorzystanie schodołazu

Urządzenie jest często wykorzystywane przez służby ratunkowe lub firmy transportujące osoby niepełnosprawne. Pracownicy tych służb mogą ograniczyć użycie siły w swojej pracy, ponieważ urządzenie będzie ich w tym wspierać. Schodołaz zmieści się bez problemu na każdej klatce schodowej. Schody są pokonywane dzięki obecności mechanizmu gąsienicowego.

Zalety urządzenia

Do niewątpliwych zalet urządzenia należy szybkie i bardzo łatwe rozłożenie, czyli przygotowanie do użycia. Na dół urządzenie porusza się pod wpływem ciężaru ciała. Dostępny jest automatyczny hamulec bezpieczeństwa, który można wykorzystać w dowolnym momencie. Duża stabilność i solidność wykonania to bezpieczeństwo dla osoby niepełnosprawnej. Gąsienicowe taśmy zahaczają się o stopnie schodów w stabilny i pewny sposób. Urządzenie można wykorzystać zatem do szybkiej ewakuacji w przypadku zauważenia zagrożeń. Podczas użytkowania potrzeba tylko regularnych przeglądów i niewielkiej konserwacji. Na stronie https://www.prolifter.pl/ znajdziemy różnego rodzaju schodołazy, które można wybrać w zależności od sytuacji.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz