Home / Leczenie / Zabiegi stomatologiczne
dentysta

Zabiegi stomatologiczne

Podobnie jak na inne części ludzkiego ciała, na zęby mają wpływ czynniki środowiskowe, więc należy dbać o nie codziennie. Nowoczesna stomatologia jest w stanie poradzić sobie z problemami związanymi z zębami i jamą ustną, lepiej jednak nie czekać na nieprzyjemne konsekwencje, lecz im zapobiegać.

Przychodnia stomatologiczna jest miejscem, do którego należy regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne, które uchronią dzieci i dorosłych przed rozprzestrzeniającą się próchnicą i koniecznością ekstrakcji zębów. Aby jak najdłużej zachować piękny uśmiech, trzeba korzystać z pomocy dentysty, który potrafi szybko zareagować i podjąć skuteczne leczenie.

Zabiegi stomatologiczne

Usuwanie ósemek

Usuwanie zębów mądrości, czyli inaczej mówiąc usuwanie ósemek jest dość powszechne. Zwykle jest to dość trudne zadanie dla stomatologa i takich czynności podejmuje się chirurg stomatolog. Zęby mądrości są zarówno górne i dolne, jednak najtrudniej przychodzi usunięcie dolnej ósemki i dlatego należy od niej zacząć.

Trudność przy usuwaniu ósemek polega na tym, że zęby te wyrastają najpóźniej, gdy kość jest już uformowana, szczególnie w dolnej szczęce, i brakuje odpowiedniej ilości miejsca dla tych zębów. W takim przypadku rosną one z wysuniętymi i zakrzywionymi korzeniami, często bokiem, rzadziej w kierunku języka. Usuwanie zdeformowanych ósemek jest skomplikowane, dlatego często ich ekstrakcja wymaga zastosowanie silnego znieczulenia.

Aparat na zęby

Stomatologia dziecięca oprócz zabiegów zapobiegawczych zajmuje się również niwelowaniem wad zgryzu. Jednym z głównych sposobów korygujących zgryz są aparaty na zęby przymocowane na zewnętrznej powierzchni zębów. Wszystkie otaczające je struktury można zobaczyć, gdy dziecko uśmiecha się. W obecnych czasach również u osób dorosłych można dostrzec aparat na zębach, ponieważ coraz więcej ludzi dba o swój wizerunek i efektowny wygląd.

Aparat ortodontyczny posiada wiele zalet związanych z korekcją zgryzu a mianowicie:

Po pierwsze, aparat na zęby przedsionkowy jest najbardziej funkcjonalnym urządzeniem, które ortodonci mogą stosować. Leczenie aparatem ortodontycznym naprawdę daje dość szybki efekt wizualny. Ponadto taki aparat daje prawdopodobnie największy postęp w niwelowaniu nieprawidłowości w ustawieniu zębów w szczęce. Decyzja o zainstalowaniu takich aparatów prawdopodobnie jest jedną z najbardziej przemyślanych i dobrych decyzji oraz opcji korekcji wag zgryzu zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz