Home / Choroby / Sól emska przy infekcjach dróg oddechowych
sól

Sól emska przy infekcjach dróg oddechowych

Sól emska to produkt, który w lecznictwie stosowany był od dawna. Obecnie nieco wypierany przez inne farmakologiczne metody leczenia, jednak coraz częściej i więcej osób przypomina sobie i o jego wspaniałych właściwościach przy leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych.

Czym jest sól emska?

Sól emska jest w pełni naturalnym środkiem, który był wykorzystywany przez ludzi od dawien dawna. W skład soli emskiej wchodzą węglany sodu, magnezu, siarczanu i chlorek sody. Biały proszek charakteryzuje się działaniem wykrztuśnym alkalizującym. Stosuje się ją przy wielu różnych dolegliwościach: grypie, kaszlu mokrym, przeziębieniach, a także wszystkich tych, w których chcemy zmniejszyć poziom lepkości wydzieliny w oskrzelach.

Sól emska to produkt bezpieczny do użytku. Bez problemu można ją kupić w każdej aptece (również naszej). Warto jednak zapoznać się ze sposobem jej przyjmowania, gdyż – podobnie, jak każdy inny środek – niewłaściwie używana, może przyczynić się do pogorszenia stanu naszego zdrowia.

Kiedy stosować sól emską?

Stosowanie soli emskiej jest zalecane zawsze wtedy, gdy mamy do czynienia z zapaleniem górnych dróg oddechowych, których efektem jest kaszel mokry. Stymuluje ona wydzielania śluzu, ułatwia odkrztuszanie i tym samym odblokowuje drogi oddechowe. Sól emską mogą również stosować osoby chore na astmę oskrzelową.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem stosowania

Na ilość przyjmowanej soli emskiej, a także postać, w której się ją przyjmuje, powinni uważać cukrzycy i osoby na diecie niskosodowej. W pierwszym przypadku jest to spowodowane zawartością cukru w tabletkach musujących z solą emską. Ilość spożywanego suplementu powinni przedyskutować ze swoim lekarzem również chorzy na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Nieodpowiednie używanie soli emskiej może prowadzić do rozwoju choroby, a także do powstania kamieni nerkowych, zakażeń i chorób.

Stosowanie soli emskiej w czasie ciąży przyszłe mamy koniecznie powinny przedyskutować ze swoim lekarzem prowadzącym. Duża zawartość sodu może spowodować wystąpienie skutków ubocznych, lecz może być również korzystna dla zdrowia matki i dziecka.

Absolutnie zabronione jest przyjmowanie soli emskiej w przypadku kaszlu suchego. Nie zaleca się również jej spożycia u osób chorych na zapalenie opłucnej, krztusiec i gruźlicę.

Jak przyjmować sól emską?

Sól emska występuje pod wieloma postaciam, w postaci tabletek, saszetek, a także sprayu i proszku. Sól emska jest łatwo dostępna w aptece internetowej: https://www.apo-discounter.pl/najlepsze-marki-sol-emska-emser-c-963_1185.html.
Suplement powinno się przyjmować zgodnie z informacjami podanymi na opakowaniu w dawkowaniu takim, jak wyznaczy lekarz. Zazwyczaj spożywa się ją 3 razy dziennie (najpóźniej o godzinie 18).

Sól emska to środek łatwo dostępny, niedrogi i skuteczny. Te czynniki bez wątpienia zachęcają do jej stosowania. Pamiętajmy jednak, że sól emską – podobnie, jak inne środki dostępne w aptekach – powinniśmy stosować z rozwagą i zgodnie ze wskazaniami lekarza. To zagwarantuje nam nie tylko skuteczność stosowania preparatu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Sprawdź również!

lekarz

Nowoczesne metody kontroli glikemii – sensory CGM I FGM

Poznaj skuteczne metody kontroli glikemii. Odzyskaj kontrolę nad cukrzycą dzięki sensorom CGM i FGM! Codzienne, …

Dodaj komentarz