Home / Choroby / Sól emska przy infekcjach dróg oddechowych
sól

Sól emska przy infekcjach dróg oddechowych

Sól emska to produkt, który w lecznictwie stosowany był od dawna. Obecnie nieco wypierany przez inne farmakologiczne metody leczenia, jednak coraz częściej i więcej osób przypomina sobie i o jego wspaniałych właściwościach przy leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych.

Czym jest sól emska?

Sól emska jest w pełni naturalnym środkiem, który był wykorzystywany przez ludzi od dawien dawna. W skład soli emskiej wchodzą węglany sodu, magnezu, siarczanu i chlorek sody. Biały proszek charakteryzuje się działaniem wykrztuśnym alkalizującym. Stosuje się ją przy wielu różnych dolegliwościach: grypie, kaszlu mokrym, przeziębieniach, a także wszystkich tych, w których chcemy zmniejszyć poziom lepkości wydzieliny w oskrzelach.

Sól emska to produkt bezpieczny do użytku. Bez problemu można ją kupić w każdej aptece (również naszej). Warto jednak zapoznać się ze sposobem jej przyjmowania, gdyż – podobnie, jak każdy inny środek – niewłaściwie używana, może przyczynić się do pogorszenia stanu naszego zdrowia.

Kiedy stosować sól emską?

Stosowanie soli emskiej jest zalecane zawsze wtedy, gdy mamy do czynienia z zapaleniem górnych dróg oddechowych, których efektem jest kaszel mokry. Stymuluje ona wydzielania śluzu, ułatwia odkrztuszanie i tym samym odblokowuje drogi oddechowe. Sól emską mogą również stosować osoby chore na astmę oskrzelową.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem stosowania

Na ilość przyjmowanej soli emskiej, a także postać, w której się ją przyjmuje, powinni uważać cukrzycy i osoby na diecie niskosodowej. W pierwszym przypadku jest to spowodowane zawartością cukru w tabletkach musujących z solą emską. Ilość spożywanego suplementu powinni przedyskutować ze swoim lekarzem również chorzy na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Nieodpowiednie używanie soli emskiej może prowadzić do rozwoju choroby, a także do powstania kamieni nerkowych, zakażeń i chorób.

Stosowanie soli emskiej w czasie ciąży przyszłe mamy koniecznie powinny przedyskutować ze swoim lekarzem prowadzącym. Duża zawartość sodu może spowodować wystąpienie skutków ubocznych, lecz może być również korzystna dla zdrowia matki i dziecka.

Absolutnie zabronione jest przyjmowanie soli emskiej w przypadku kaszlu suchego. Nie zaleca się również jej spożycia u osób chorych na zapalenie opłucnej, krztusiec i gruźlicę.

Jak przyjmować sól emską?

Sól emska występuje pod wieloma postaciam, w postaci tabletek, saszetek, a także sprayu i proszku. Sól emska jest łatwo dostępna w aptece internetowej: https://www.apo-discounter.pl/najlepsze-marki-sol-emska-emser-c-963_1185.html.
Suplement powinno się przyjmować zgodnie z informacjami podanymi na opakowaniu w dawkowaniu takim, jak wyznaczy lekarz. Zazwyczaj spożywa się ją 3 razy dziennie (najpóźniej o godzinie 18).

Sól emska to środek łatwo dostępny, niedrogi i skuteczny. Te czynniki bez wątpienia zachęcają do jej stosowania. Pamiętajmy jednak, że sól emską – podobnie, jak inne środki dostępne w aptekach – powinniśmy stosować z rozwagą i zgodnie ze wskazaniami lekarza. To zagwarantuje nam nie tylko skuteczność stosowania preparatu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Sprawdź również!

lekarz

Przyjmujesz antybiotyk lub miewasz alergie pokarmowe? Zobacz, jak sobie pomóc

Kuracje antybiotykowe z jednej strony pomagają zwalczyć groźne bakterie i wirusy, z drugiej niestety rujnują …

Dodaj komentarz