Home / Apteczka / Tabletki na uspokojenie
choroba

Tabletki na uspokojenie

Stres i lęk jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Jeśli towarzyszy człowiekowi w minimalnym stopniu bardzo często działa motywująco oraz skłania organizm do większego wysiłku. Kiedy jednak nerwy oraz zdenerwowanie przejmuje kontrolę nad umysłem i zdrowiem człowieka staje się to niełatwym do rozwiązania problemem. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą tabletki na uspokojenie, które mają na celu zmniejszenie poczucia zdenerwowania, niepokoju i stresu – tym samym przywracają równowagę w organizmie człowieka.

Dostępne na polskim rynku tabletki na uspokojenie bez recepty oparte są przede wszystkim na wyciągach ze specjalnie wyselekcjonować ziół o właściwościach uspokajających. Są to przede wszystkim wyciągi z kozłka lekarskiego, a także z kłącza pieprzu metystynowego. Wiele tabletek na uspokojenie zawiera także wyciągi z melisy lekarskiej, szyszek chmielu, korzeniu arcydzięgla. Popularne jest także dodawanie do tabletek wyciągu z lawendy wąskolistnej. Wszystkie te zioła zawierają cenne składniki, które wpływają na pracę organizmu, pozwalają się wyciszyć, a także poprawić jakość życia osoby.

Stosowanie tabletek pozwala na pozbycie się wielu objawów, takich jak drżenie głosu czy dłoni, kołatanie serce, uczucie duszności, ucisku czy braku powietrza. Dodatkowo wyciągi z ziół ułatwiają zasypianie, które jest zazwyczaj utrudnione. Składniki tabletek ponadto działają łagodząco na pracę narządów wewnętrznych – wiele osób podczas działania silnych stresorów miewa problemy ze strony układu pokarmowego, najczęściej przewlekłe biegunki, uczucie wzdęcia bądź wymioty.

Warto pamiętać, że dobrze dobrane leki na uspokojenie nie powinny powodować przewlekłego zmęczenia, osłabienia koncentracji, a także uczucia otumanienia, które uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie w codzienności. Warto więc podczas korzystania z tabletek uspokajających bacznie obserwować organizm i sposób swojego funkcjonowania. Pozwoli to na szybkie wyłapanie wszelkich nieprawidłowości oraz da możliwość zmiany leków bądź znalezienia innego spokoju na utrzymanie organizmu w stanie spokoju.

Jeśli tabletki na uspokojenie bez recepty (czyli głównie na podstawie wyciągów z różnych ziół) nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto skonsultować swój problem z lekarzem. Pozwoli to na szersze spojrzenie na problem i być może włączenie silniejszych leków na uspokojenie, które nie są dostępne bez recepty (na przykład tabletek na bazie benzodiazepiny).

Oprócz stosowania tabletek warto wyrobić w sobie nawyki, które ułatwiają walkę z silnym wzburzeniem i niepokojem, które przydadzą się podczas stresujących i trudnych sytuacji. Warto włączyć do swojej diety preparaty z magnezem, które wspomagają pracę układu nerwowego oraz mózgu, a także napary z takich ziół jak melisa, lipca czy rumianek oraz zieloną herbatę. Dla wielu osób uspokajająco działa sport – spacer po parku, jazda na rowerze, bieganie czy wykonywanie prostych ćwiczeń pozwala w szybki sposób pozbyć się negatywnych emocji. Podobnie jest z ćwiczeniami oddechu, medytacją czy jogą.

Sprawdź również!

komar

Ugryzienie komara – jak sobie z nim radzić?

Ukąszenia komarów zostawiają na skórze swędzące i czerwone bąble. Świąd może utrzymywać się kilka dni. …

Dodaj komentarz