Home / Choroby / Niezdrowa żywność
niezdrowe jedzenie

Niezdrowa żywność

Współcześnie w wielu dziedzinach życia, a zwłaszcza w żywności i medycynie mamy do czynienie z obrazem fałszu i kłamstwa. Niestety nie tylko zyskują na tym producenci, ale my jako konsumenci tracimy, ponieważ pogarszamy stan swego zdrowia i borykamy się z wielką ilością chorób, które to wywołane są przez dodawanie do żywności substancji sztucznych, oddziałujących negatywnie na nasz organizm. Okazuje się, że pomimo ustawy o zdrowej żywności i zachowaniu prawideł co do jej przygotowywania. Pomimo tego faktu, we współczesnej żywności dodaje się szereg substancji, które zmieniają jego skład, czy też wartość odżywczą. Bardzo często we współczesnej żywności dodaje się składników, które są groźne dla zdrowia, lecz poprawiają wartość wizualną danego produktu spożywczego.

Żywność żywności nierówna

Pomimo, że wielu ludzi świadomych jest zagrożeń, które są związane ze spożywaniem niezdrowej, naszpikowanej chemią żywności, to jednak wciąż nieświadomie spożywamy to, co może być po prostu groźne dla naszego organizmu, zakłócać jego prawidłowe funkcjonowanie oraz prowadzić do szeregu różnorodnych chorób i schorzeń. Zdarza się bowiem, że firmy zastępują droższe składniki, tańszymi między innymi tłuszcz mleczny zostaje zastąpiony tłuszczem roślinnym w przetworach pochodzenia mlecznego. Bardzo często ulega zmniejszeniu również ilość składników, które to są wartościowe i odżywcze dla naszego organizmu. Dodatkowo we współczesnej żywności dodawane są wszelkiego typu barwniki, konserwanty, aromaty czy też spulchniacze. Owszem poprawiają one żywność, a przede wszystkim jej wygląd. Sprawiają, ze pod względem wizualnym prezentuje się ona o wiele lepiej, jednakże negatywnie wpływa na nasz organizm oraz zdrowie. Bardzo często owe składniki mogą stać się przyczyną alergii, złego samopoczucia, bóli głowy, a niektóre są wręcz rakotwórcze. Nie sposób uniknąć wszelkich tych składników w naszej diecie, ponieważ w większym lub mniejszym stopniu stosuje je każdy producent. Warto jednak się zastanowić w jaki sposób bronić się przed negatywnymi elementami zawartymi w codziennej żywności.

Jak unikać niezdrowej żywności?

Niezdrowa żywność występuje wszędzie, dlatego zanim nabędziemy produkt warto zaznajomić się z etykietą zawartą na opakowaniu. Oczywiście niemalże w każdym produkcie znajdują się różnorodne szkodliwe dodatki, dlatego wybierzmy mniejsze zło. Starajmy się wybierać tą żywność, która zawiera najmniejszą ilość E. Dodatkowo, jeśli mamy taką możliwość zaopatrujmy się w ekosklepach a także w gospodarstwach rolnych.

Sprawdź również!

lekarz

Nowoczesne metody kontroli glikemii – sensory CGM I FGM

Poznaj skuteczne metody kontroli glikemii. Odzyskaj kontrolę nad cukrzycą dzięki sensorom CGM i FGM! Codzienne, …

One comment

Dodaj komentarz